Да на младима свијет остаје ,ових дана су показали наши основци чувајући и његујући традицију рукомета. Бањалука је увијек била град спорта, што потврђује и титула првака Европе коју је Борац освојио 1976.године.
Спортска дворана ,,Борик“ је била домаћин Бема рукометне лиге бањалучких основних школа. 16.11.2022.године кроз такмичење, снаге су одмјерили ученици наше школе и ОШ ,,Змај Јова Јовановић“. Утакмица је протекла у угодној атмосфери. Наставнику Синиши Џакули и ученицима честитамо на раду, труду и залагању.
Бема рукометна лига бањалучких основних школа је пројекат који има за циљ да рукомету врати стари сјај. На овај начин буди се свијест младих људи да се баве спортом, а у којој мјери наша школа његује спортски дух доказ су многобројни пехари са разних спортских такмичења.




