Црква Свете тројице у Драгочају се налази преко пута наше школе. Изградња храма је почела 2006.године када је изграђен темељ храма,који је освештан у априлу 2007.године и посвећен Светој тројици. До 2008.године је зидан храм и стављен је привремени кров.У мају 2009.године освештана су три звона,а 2013.парохијски дом.Кум храма је Небојша Антонић са породицом.Црква је освештана 4.септембра 2016.године када је одржана и прва света архијерејска литургија,којој су присуствовали бројни гости из друштвено-политичког живота града и мјештани Драгочаја,Рамића и Пријаковаца.Тако је сан православних хришћана овог краја да имају свој храм коначно остварен.
Наши ученици четвртог разреда су 20.11.2022.године имали први јавни наступ за пјевницом. Захваљујемо се оцу Жељку Тошићу на организацији ове активности.Забиљежили смо ове дивне тренутке и сачували од заборава кроз чаробне фотографије.
Дозвољавање дјеци да имају додир са црквом,једна је од првих ,основних брига Хришћана који мисле о својој дјеци.То је пут ка правилном православном хришћанском васпитању.Како дијете расте ,требало би да дубље улази у живот цркве.Дјеца треба да буду свјесна да су чланови Христове породице,зато треба да што чешће долазе и воле своју цркву.
Поштујмо Божију ријеч упућену нама и библијску поруку „Пустите дјецу, нека долазе к мени и не браните им, јер таквима припада краљевство Божије“ ( јеванђеље по Марку,поглавље 10 и14.)







