У оквиру програма припреме дјеце за полазак у школу, поводом Дана планете Земље, реализовали смо посебну активност са нашим малишанима – садњу цвијећа у школском дворишту. Кроз ову лијепу и корисну иницијативу, дјеца су имала прилику да на практичан начин уче о важности очувања природе, бриге о околишу и заједничког рада.
Уз много осмијеха, труда и радозналости, малишани су учествовали у садњи цвијећа, показујући велику одговорност и одушевљење. Ова активност није била само едукативна, већ и прилика за развијање љубави према природи и осјећаја припадности заједници.
Поносни смо на наше најмлађе који су својим малим рукама уљепшали школско двориште и дали допринос обиљежавању Дана планете Земље. Вјерујемо да ће стечена искуства и вриједности носити са собом и у будућности.
Наша снага, наша планета
У дворишту нашем малом
Цвијеће расте сваким даном.
Мале руке вриједно раде
И саднице брижно саде.
Добра дјела чинити треба,
Нека трају све до неба.
Ко доброту другом дијели,
Добро му се увијек жели.
Зато чувај Земљу своју
И отпатке ти не бацај.
Радом својим све што можеш
Ти уреди и обасјај.
Земљо моја, снаго блага
Ти си нашег срца снага
Поносни смо на планету
И врло си важна сваком дјетету.
Ивана Мишчевић







